איך מעלימים כתמי פיגמנטציה מהעור?

הכתמים שהפציעו לפתע על הפנים לא חייבים להישאר שם לתמיד – חלקם להעלמה, אחרים אפשר לטשטש. וזו בדיוק העונה להפעיל נגדם את כל התחמושת שהרפואה האסתטית והקוסמטיקה המודרנית מעמידות לרשותנו


כתם על העור, הנקרא גם פיגמנטציה, נוצר מריכוז של פיגמנט כהה הקרוי מלנין במקום מסוים, בדרך כלל כתוצאה משני גורמים עיקריים: חשיפה בלתי מבוקרת לשמש הגורמת להצטברות של התאים המייצרים את המלנין (מלנוציטים), וליצירת כתמי שמש או גיל ולפעילות יתר של תאים אלה, מסיבות הורמונליות ואחרות.


כמות המלנין בתאי העור היא זאת שקובעת את גון העור ומבדילה בין אנשים בעלי עור כהה או בהיר. התפקיד העיקרי של המלנין הוא להגן על העור מפני נזקי UV שמגיעים מקרני השמש. בחשיפה של העור לקרני UV של השמש, העור מפריש כמויות גדולות של מלנין להצללת השכבות הפנימיות מפני הקרינה, דבר המתבטא באופן חיצוני במה שנוהגים להגדיר כשיזוף.


אף כי השמש היא האחראית העיקרית לתופעת הפיגמנטציה, יש סיבות נוספות להופעת כתמי מלנין על העור, שהראשונה בהן היא הורמונלית. 95 אחוז ממקרי הפיגמנטציה ההורמונלית (מלזמה, ובשמה העממי – כתמי היריון), נצפים בנשים בגיל הפוריות והכתמים מתרכזים על פני עור הפנים ובעיקר על הלחיים, מצח, אף והשפה העליונה. התופעה מחמירה פעמים רבות במהלך ההיריון או בעקבות נטילת גלולות”, סיבות אחרות יכולות להיות מחסור בוויטמינים ומחלות שונות, חבלה או פציעה בעור או שימוש ממושך בתרופות


למרבה המזל, האמצעים שעומדים לרשותנו היום להשגת המטרה רבים מתמיד. דרך טיפולים לא פולשניים אך יסודיים, במכשירים או בחומרים פעילים, שנעשים בידי מומחים אצלינו בקליניקה, וכלה בטיפול עצמי בבית, בעזרת קרמים קוסמטיים. ההבדל הוא כמובן ביעילות הטיפול, במחיר ובמשך הזמן עד לקבלת התוצאות, וכל אלה תלויים במצב הבסיסי של העור ובחומרת הבעיה. טיפולים רפואיים, בין אם הם נעשים בעזרת מכשור מתוחכם או בחומרים פעילים בריכוז גבוה, מניבים תוצאות משמעותיות יותר בפרק זמן קצר.

טיפולים בפיגמציה:

  • פילינג כימי קל עד בינוני
  • חומרי הבהרה
  • מזוטרפיה
  • טיפולי פנים ייעודיים להבהרה

טיפולי אסתטיקה עושים עם נטלי! השאירי פרטים ובואי לפגישת ייעוץ: