מזותרפיה

מזותרפיה הינה טכניקה טיפולית ותיקה המשמשת גם כטיפול לשיפור מרקם העור. ניתן להיעזר בה באופן מתמשך וגם כטיפול מהיר וחד פעמי (לפני אירוע חשוב למשל).

מהי מזותרפיה?

מזותרפיה (Mesotherapy) היא שיטת הזרקה תת עורית, שמאפשרת את פיזור החומר באופן אחיד. שיטת המזותרפיה הומצאה לפני כ-60 שנה, עבור הרפואה לטיפול בכאב, שהשתמשה בה על מנת לפזר את התרופות במינון קטן ובאופן אחיד, בדקירות מזעריות לשכבות העליונות של הדרמיס. מחקרים הוכיחו כי השפעת התרופה לכאב היתה יעילה יותר בשיטה זו.

עם השנים והתפתחות הרפואה האסתטית, נמצאה השיטה כיעילה ביותר גם לשיפור ולטיפול במרקם העור – טיפול בקמטוטים, רפיון העור, פיגמנטציה, צלקות, סימני מתיחה, אקנה, שיפור במיצוק וטונוס העור, בהזנה, באזורי הגוף השונים. וכיום ניתן לטפל בעור באמצעות מזותרפיה קלאסית (בזריקות), או באמצעות מזותרפיה טכנולוגית (החדרת חומרים בעזרת אלקטרופורציה, אולטרסאונד וכד

למי מיועדת המזותרפיה?

המזותרפיה מיועדת לכולם – ומומלצת בייחוד לתושבי ישראל, מדינה חמה שרוב התושבים בה חשופים לשמש בחלקי גוף רבים, לתקופות ממושכות. השמש היא אחד האלמנטים הפוגעניים ביותר לעור. החשיפה לשמש גורמת לנזקים רבים של העור לטווח ארוך, בעיקר באזור הידיים, הצוואר והדקולטה (איזור המחשוף) ותוצאותיה ההרסניות באות לידי ביטוי כבר בגילאים מוקדמים ומחמירות עם השנים.

כיום, ברוב טיפולי הפנים, אנו משלבים מזותרפיה – על מנת לשפר את מרקמו ולשקם את איכות העור מכתמי שמש, גיל, קמטים , חטטים ומראה עייף.

אזורים שמסגירים את הגיל הם אזור הצוואר, המחשוף והידיים.

איזה חומרים מוזרקים במזותרפיה?

בשיטת המזותרפיה, ניתן להזריק חומרים שונים שמבוססים על חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים, חומצה היאלורונית או קוקטיילים של חומרים – בהתאם לסוג הבעיה בה רוצים לטפל, לסוג המזותרפיה ולאינדיקציה האישית של המטופל.

חומרי המזותרפיה הם אמנם חומרים סטריליים לחלוטין ואינם מבוססים על תרופות, אך פרוטוקול החומרים נבנה אינדיווידואלית לכל מטופל, לאחר תשאול מורחב לגבי הרגישויות שלו, המחלות, הסימפטומים וכו’.

מה משך ההליך?

על מנת לשקם את מראה העור באופן יסודי והדרגתי, מומלץ לבצע סדרה בת 4-5 טיפולים, במרווחים של כשבועיים; ולאחר מכן, להגיע לטיפול תחזוקתי בודד, אחת למספר חודשים. על מנת להשיג מראה עור קורן (“עזרה ראשונה”), ניתן לבצע גם טיפול בודד, ביום האירוע עצמו, אם מדובר במזותרפיה חשמלית, או מספר ימים לפני – אם מדובר במזותרפיה קלאסית.

הטיפול עצמו מתבצע במרפאת הרופא ומשכו כ-15 עד 30 דקות. השפעת הטיפול מהירה יחסית, אין צורך בזמן התאוששות והחלמה וניתן לחזור לפעילות שגרתית, באופן מיידי.

האם למזותרפיה יש תופעות לווי?

במזותרפיה החשמלית לא דוקרים את העור – ופרט לתחושה קלה של עקצוץ קטן בזמן הטיפול, אין שום תופעות לוואי. כאשר עושים מזותרפיה קלאסית, עלולה להיות לעיתים נטייה להיווצרות סימנים כחולים קטנים, במקום הדקירה – ולכן מומלץ לבצע את הטיפול מספר ימים לפני אירוע (ולא ביום האירוע עצמו). אם נעשה תשאול מקצועי מורחב לגבי אלרגיות, הסיכויים לתופעה אלרגית נמוכים מאוד.

 

 

טיפולי אסתטיקה עושים עם נטלי! השאירי פרטים ובואי לפגישת ייעוץ: